Villány szállások: szálloda, panzió és látnivaló

Villány

Szállás ajánlatok összehasonlítása gyorsan, hotelfoglalás egyénileg dímentesen: Villány szállások, minden ajánlat ITT. Hotel, olcsó magánszállás kiadó szoba, lakások, konyhás apartman, kis egyszerű és tiszta vendégház és turista- / diákszállás interneten elérhető, a közvetlen elérhetőségeket a visszaigazolás tartalmazza. A látványosságok, kiemelt helyek közelében egyszerűen tudunk keresni.

Útleírás, látnivalók és nevezetességek – események, hírek, program ajánló és képek. Miért jó ide foglalni?

Kis hazánk sok látnivalót kíná, a híres magyar borvidékek különösen kedveltek, ami duplán jó. Magyarország egy ismert borvidéke Villány, ahol valószínűleg a helyi borok kapják a főszerepet, felesleges hozott anyagból ‘dolgozni’. A belföldi nyaralások tudnak költséghatékonyak lenni 1500-2500 Ft/fő/éj áron alhatunk szép helyeken az országban a déli határvidéken, és ezek ugyanolyan élvezetesek, mint a külföldiek, és néha szívbemarkolóan őszinte vendégszeretettel párosulnak.

Villány elsőszámú turistavonzó helye a Villányi pincesor, amely két sorban helyezkedik el, és a város főutcájára néz. A köznyelv alsó pincesornak nevezi, mivel fekvésében is mélyebben, a város déli szélén a Baross G. utcában található. A pincékben magas színvonalú, udvarias kiszolgálás fogadja az úgynevezett borturistákat, ahol az érdeklődők a legjobb helyi borokat kóstolhatják, és akár étkezni is lehet. Szép időben a pincesor megtelik élettel, társasági központtá válik, és agoraként funkcionál. Az azonos rendben és stílusban épült pincesor egységes és rendezett képet mutat az idelátogatóknak, itt reggel és este a fény játéka révén az enyhe íven kanyargó út mentén álló pincék eltérő arcukat mutatják.

A városban egy másik pincesor is meghúzódik. Bóly felől érkezve a településre először a Virágosi pincesorral találkozhatunk, amit nehéz az útról meglátni, mert a pincék elszórtan bújnak meg a templom mögötti domboldalban. A fák között rejtőző pincelejáratok szépen karbantartott hagyományos pincékről árulkodnak.

A kóstoláson túl egyéb borokkal kapcsolatos ismereteket is szerezhetünk. A Villányi Bormúzeum egész évben nyitott ajtóval várja azokat az érdeklődőket, akik szeretnék megismerni a Villány-, Siklósi borvidék történetét, a szőlőművelés és a bortermelés kialakulását és ennek legfontosabb eszközeit. A múzeum épülete valaha a világhírű szőlőnemesítő, Teleki Zsigmond présháza volt. Az előtérben írásos és tárgyi emlékek bizonyítják, hogy a térséget már az ősidők óta lakták. A bejárattal szemben római kori leleteket tekinthetünk meg, amelyek házépítések során kerültek elő.

Messze földön híres a CROCUS Gere Bor Hotel ITT, először kis panzió volt, utána egy komoly vállalkozássá érett egy 25 szobás exkluzív szállodával. Rendkívül jó a vendégek véleménye róla, A Crocus-ban egyedül az árra mernek panaszkodni, hiszen a fizetés a nagy örömök után is fájdalmas lehet. Sok hétvége hónapokra előre telített, rendezvények és egyéni vendégek egyaránt keresik. Például 65 970 Ft volt 2016-ban három éjszaka reggelivel 2 főre, hétköznap, félpanzióval 98 255 Ft. Más magyar borhotelek ajánlója ITT.

További szálláshelyek név szerint Villányban például: Bella Vendégház Villány, Csiki Vendégház (egy-, két- háromágyas szoba, apartman, szálloda lakosztály, sátorhely), Anonim Vendégház, Vetési Vendégház (2 illetve 4 fős egységek), Ottó és Solt Panzió. Az Ádám Vendégház 50 nm-es két hálószobás apartmanja 4 főre jó választás. Továbbiak: Eckhardt Vendégház (7 db szoba reggelivel), Vitényi Pince Vendégház Pizzéria ** (Étterem, és két vendégszoba), Agancsos Panzió (28 nm-es tágas szobákkal), Diófa Panzió (9 db szoba, jó személyzet és Gere borok a házban), Oportó Panzió (11 db kétágyas szoba, gyerekeknek pótágy), Tiffán’s Pincészet és Panzió (pároknak ideális, és kis csoportok / baráti társaságok választják őket), Blum Pince – Borozó Vendégház (viszonylag drága, de elégedett vendégek távoznak a házból), Vinatus Pince (egyszerű hotel, viszonylag drága, reggeli az árban).

Természetjárók számára lehet érdekes a villányi Templom-hegy, amely valamikor kőbánya volt, védetté nyilvánítását az ott található kövületeknek és őslénytani maradványoknak köszönheti. A jura kori ammonites kövületek mellett az egyedülálló érétkű pliocén-, pleisztocén kori gerencesek helyenként ma is fellelhető megkövült maradványai teszik rendkívül értékessé ezt a területet. A középidőszak tengereit élvező ammoniteszek meszes vázait fedezték fel a Villányi- hegység mészköveiben. A Templom-hegy vörös színét az ammoniteszekben megtalálható vasoxidtól kapta.

A Szársomlyó-hegyet 1944-ben nyilvánították védetté. Nevében a „szár” a kopárságára utal, míg a második tag a „somlyó” a sombokrokkal hozható összefüggésbe. A Szársomlyó hegy három és fél kilométer hosszú és majdnem két kilométer széles, a Villányi borvidék hű reklámarca, attribútuma, eredetiségét jellegzetes alakja, a szigethegység formája, kopár sapkája adja.

Egyházi jellegű építmény Villányban a Batthyány utca és Kölcsey utca találkozásánál egy kis téren álló a református templom, amely Viczencz Ottó tervei alapján 1998-tól 2001-ig épült. Minden vasárnap, és ünnepnapokon tíz órakor van az istentisztelet, de természetesen lehetőség van a templom látogatására más időpontban is. Villányban sok kedves, hangulatos hely van, de ez a templom kicsit más. Itt nagyobb távlatok nyílnak meg előttünk, aki belép, nem talál cifra díszítést, sem műkincseket. Hófehér falak, letisztult ívek, formák jellemzik, zsoltárkönyveket találunk a padokon, és bibliát az Úrasztalán. Ide imádkozni, kicsit magukba szállni járnak az emberek, megállni Isten előtt, elcsendesedni, és csendben meghallani az Úr üzenetét.

A villányi görögkeleti szerb templom ma a magyarbólyi anyaegyházhoz tartozik, külső felújítása tavaly kezdődött és idén a belső felújítással fejeződött be. A templom országosan védett műemlék.

A virágosi templom Villánytól keletre fekszik az egykoron önálló községben, Virágoson, amelyet 1950-ben Villányhoz csatoltak. Virágos egyházilag az 1739-ben alapított Német Márok plébánia leányegyháza volt. 1771-ben a katolikus lakosok Gorg Klimo von Fünfkirchen püspöktől engedélyt kaptak egy kis templom építésére. A kápolnát 1793-ban patrónusukkal Batthyányval közösen szép toronnyal és sekrestyével ellátott templommá bővítették és Szent Emmerich von Ungarn-nak szentelték.

A pápai tizedjegyzék szerint Villányban már a XIV. század elején állt templom, amelyet 1333-ban Szent Péter tiszteletére emeltek. A templom és a köréje települt egykori falu valahol a nagyharsányi úttól délre, a beremendi erdő közelében lehetett. A templom emlékét egy dűlőúti elnevezés is őrzi: Régi templomföldek, Alte Kirchenacker.

Nem egyházi jellegű látványosság a Nagyharsányi szoborpark, amely a Szársomlyó hegy keleti végén 1968-ban kapott helyet a korábbi bányateknőben, a bánya helyén. A kiállítás darabjait a hegy kőzeteiből készített szobrok adják, amelyek a jura korból származnak. A szobrok száma folyamatosan nő, hazai és külföldi szobrászok készíthetik el a hegy köveiből műveiket, melyeket utána itt állítanak ki. A művésztelepet, annak alkotóházát a Gyimóthy- villában rendezték be, amely mintegy kétszáz méterre fekszik a parktól.

A piros linken keresztül megkapjuk a foglalható szálláshelyek listáját, korábbi vendégektől értékelés fórum: Villányi szállások, hotel és apartman árak összegyűjtve az internetről leírással ITT – közeli, kertvárosi üdülő kemping, panzió és apartman (kiadó ház, lakás és nyaraló villa) ajánló. Kis csoportok részére a hotelkereső kínálja a szabad szobákat. Az utazás élménybeszámolók sokat segítenek a fotók mellett a döntésben az online egyéni szállásfoglalásban. Az árak gyűjtőhelye, garantáltan jól működő szálloda, szálláskereső online rendszerekből. Önellátó, reggelis, félpanziós és all-inclusive csomagok.

Utazás képek, kedvcsináló fotók, élménybeszámoló és szállás:

környéke, környékén szállások, közeli települések online foglalás lehetőséggel: Siklós, Nagyharsány, Bóly, Palkonya, Villánykövesd, Kisjakabfalva, Magyarbóly, Kisharsány, Beremend, Belvárdgyula, Majs és Áta.

Harkány és a város híres gyógyfürdője autóval 20-25 perc alatt elérhető

Repülőtér távolsága a központtól légvonalban: Eszéki repülőtér (OSI) 52,6 km – Osijek (Horvátország).

Budapest központja és Shanklin távolsága kb. 284 km autóval, 3 órás út. Az online útvonal tervezők sokat segítenek nekünk, pl.: Google, Viamichelin a profi útvonalterv készítők az olcsó (ingyenesen használható) vagy a leggyorsabb utak feltérképezésére.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük