Belfast szállások – utazás vélemények fóruma

Belfast (írül: Béal Feirste) Észak-Írország fővárosa, az Ír-sziget második legnagyobb városa. Az ír elnevezés jelentése: „a Farset torkolata”. A város ma a Lagan-folyó torkolatánál, a Belfast Lough öbölben fekszik. Foglalható szállások, gyors foglalás a szálláskereső a legjobb a napi ajánlatokhoz, az oldalsó magyar keresővel vagy az alábbi piros linkeken.

Foglalható a szálláshelyek az olcsó moteltől az 5 csillagos luxusig: Belfast (Észak-Írország) szállás ár keresője ITT – képek, leírások, árak szobatípusonként és a korábbi vendégek véleménye is elolvasható a foglalás előtt. A térképen is láthatjuk, hogy mennyire központi, látnivalókhoz közeli, belvárosi vagy éppen nyugodt kertvárosi a kiszemelt szálloda.

Öt csillagos apartman-ház és normál hotelek mint pl. Hilton, Ramada vagy a Holiday Inn lánc tagjai.

Belfast The Merchant Hotel

Szálloda fotók még nagy felbontásban, HQ:

A város, Belfast környéke, több közeli város még szállás lehetőségekkel: Crossacreevy 6.6 km 1, Holywood 8.4 km 2, Newtownabbey 9.3 km 2, Greenisland 12.2 km 1, Stonyford 12.5 km 1, Lisburn 12.5 km 1, Templepatrick 13.8 km 2, Crawfordsburn 14.0 km 1, Carrickfergus 16.2 km 3, Dunadry 16.3 km 1, Newtownards 17.0 km 1 és Bangor Northern Ireland 17.9 km 6, a távolságok és a szállásadók száma a listában utána.

– A jól felszerelt apartmanok itt is nagyon népszerűek, ilyen például a Brookhill Serviced Apartments.
– Kiváló minőség az elegáns és modern Tara Lodge**** a négy csillagos kisebb szálláshelyek között.
– Belvárosi, olcsóbb és nagyon keresett hely a Premier Inn Belfast City Centre Waring Street*** jó fotókat alig töltöttek fel, amikor néztük, de a szolgáltatások apróságoktól eltekintve mindenkinek megfeleltek.
– A Great Victoria Street első osztályú minőségű apartmanjai sokszor árban is versenyképesek 2 és 4 főset keresőknek is.
– Egy jól ismert szállodalánc megfizethető tagja a Ibis Belfast Queens Quarter***, az egész világon ismert IBIS standard feletti minőséget és stílust ismerhetünk itt meg. A Ibis Belfast City Centre már egészen más stílus. Olcsóbbak még a Cordia Lodge B&B, Parkview Lodge vagy a belvárosi 250 szobás Days Hotel Belfast*** is.


Belfast történelméből:

A város története 1177-ig nyúlik vissza, ekkor emelték várát a tengeröböl partján, melyet a skótok pusztítottak el a XVI. század elején írországi hadjáratuk során. 1611-ben Belfast új várat kapott, melyet Írország angol helytartója emelt a régi helyére. A város felvirágzását a halászat és a kereskedelem mellett, a betelepülő francia hugenották által meghonosított leniparnak köszönhette. A 17. században Belfastban nyílt meg Írország első nyomdája is, itt nyomtatták az ország első újságját. A 19. század folyamán egyre több katolikus nincstelen érkezett a városba, hogy a textilüzemekben, vagy a hajógyárakban találjon munkát. A város lakossága ez idő tájt 10 évente duplázódott. Az I. világháborút megelőző készülődés a hajóépítő üzemeknek kedvezett, nemcsak hadihajókat, tengerjáró luxushajókat is építettek ezekben. A Quenns szigeteken található Harland and Wolfe hajógyárban építették a Titanicot is 1912-ben a Britain’s White Star Line számára. Máskülönben ez a hajógyár büszkélkedhet Európa  legnagyobb szárazkikötőjével.

A II. világháborúban a város a bombázásokat sem úszta meg. Az észak-ír állam a háború után született meg, kiélezve az amúgy sem túl barátságos helyzetet a katolikusok és protestánsok között. Lassan mindennaposakká váltak az utcai összetűzések, villongások. Az 1960-as években kezdődött katolikus polgárjogi tüntetéseket az állam sorra leverte, a legszélsőségesebb republikánusok fegyveres gerillaharcokba kezdtek. Belfast azon részén, ahol a katolikus és protestáns negyedek találkoznak, állandóak lettek az utcai összetűzések és merényletek. A helyzet csak az 1990-es években indult békefolyamatoknak köszönhetően javult, előtte éjjel-nappal katonai helikopterek járőröztek a város felett. Noha 2008-ra Belfast majdhogynem békés várossá vált, a sorompók és szögesdrótok mai napig láthatók a városban. Sőt, 2003-ban Belfast sikertelenül pályázott a 2008-as Európa Kulturális Fővárosa címre, a kudarc okát a The Guardian a város történelmében és változékony politikai helyzetében kereste.

Látnivalók, nevezetességei

Belfast nevezetességeinek sorából kiemelkedik a Belfast kastély, mely a Cave hegy lejtőin helyezkedik el. Környékén több sétányt találunk, mely erdőkön keresztül vezet.

A belfasti állatkert ugyancsak a világ legelismertebb állatkertjei közé tartozik. Akárcsak a Belfast kastélyt, szintén a Cave hegyen találjuk, ahonnét fenséges panoráma tárul a városra. Az állatkertben piros pandák, gorillák, medvék élnek, de víz alatti látnivalókból sincs hiány, melyet a pingvinek és a tengeri oroszlánok élőhelyei szolgáltatnak.

Az Albert Emlékóra 35 méteres óratornya talán nem véletlen emlékeztet a Pisai ferdetoronyra, 1,25 méteres dőlésszöget mutat,  mely annak köszönhető, hogy olyan területre építették, melyet többször is elárasztott a Lagan-folyó. A torony oldalát páncélokat tartó, koronás oroszlánok és virágos ábrák ékítik.

Az 53 méter magas Belfast Városi Csarnok többek közt arról nevezetes, hogy a belfasti városi tanács is csodás építményében szokott ülésezni. Az épületet egy edwardiánus esküvői torta stílusában építették, így rendkívüli látványt nyújt látogatóinak. Az építmény Belfast városi rangját hirdeti, melyet Viktória Hercegnő adományozott a városnak 1888-ban. A csarnokot a város művészetét, s kereskedelmét reklámozó figurák díszítik.

A Székesegyház negyed a Szent Anna Székesegyházról kapta nevét. A város ezen része roskadásig van építészeti remekművekkel, az előkelő bankoktól és középületektől kezdve, itt találjuk a hagyományos kocsmákat és a modern éttermeket is. Valamint évről-évre itt kerül megrendezésre, a belfasti vizuális és előadóművészeti fesztivál is.

A Királynői negyed Kelet Belfastban a helyi egyetemről kapta nevét. Ez a városrész nemcsak nagyszámú diák lakosságáról híres, az éves belfasti Királynő Fesztiválnak is otthont ad minden ősszel. Ebben a negyedben leljük a Botanikus Kertet és az Ulster Múzeumot is, mely 2009-ig felújítás miatt zárva tart.

A Titanic negyedben, ismertebb nevén a Queen szigeteken találjuk Belfast kikötőjét. Jó hír a történelem szerelmeseinek, hogy a Titanic szülőhelyéről elnevezett környék bővítési terveiben szerepel egy hatalmas Titanic Múzeum létrehozása is.

A város legnagyobb épületei közé az egykori bankok, az Ulster Bank és a Northern Bank tartozik. Előbbi1860-ban épült a Waring Streeten, utóbbi 1769-ban a Donegall Street közelében.

A Great Victoria Streeten magasodik, az ékesen díszített Crown Liquor Saloon, Joseph Anderson műve. Ez az 1876 emelt bár az egyetlen olyan az Egyesült Királyságban, melyet a „Műemlékvédelmi Szervezet” birtokol. Itt forgatták az Odd Man Out című klasszikus filmet is. A Crown Bar másik nevezetessége pedig, hogy éttermi paneljeit eredetileg a Titanic testvérhajójára tervezték.

Természetesen Belfast területén számos színházat is találunk, melyek közül mégis a The Lyric Theatre az egyetlen olyan az országban, amely egész nap nyitva tart, s a nap folyamán több előadással is várja vendégeit. Valamikor Liam Neeson, a híres filmsztár is itt kezdte karrierjét.

A 19. században épült Ulster Hallt eredetileg táncösszejövetelekre tervezték, ma koncert és sportrendezvények helyszíneként funkcionál.

Ugyancsak Belfastban székel Észak-Írország egyetlen szimfonikus zenekara, az Ulster Orchestra. A zenekar 1966-ban alapult, jelenlegi formáját a BBC Northern Ireland Ochestra 1981-es feloszlása óta őrzi.

Belfastnak több mint 40 közparkja is van, 700 ezer látogatójával közülük a leghíresebb talán a Királynői Negyedben található Botanikus Kert, melyet 1830-ban építettek. A botanikus kert Pálmaháza az egyik legkorábbi példája a kovácsoltvas elemekkel ékített üvegházaknak. Másik nevezetessége a kertnek a Trópusi Szakadék, a nyirkos dzsungel völgyet 1889-ben hozták létre, ezenkívül rózsakert is várja az érkezőket. A kert számos köztéri opera és pop koncertnek is otthont ad, 1997-ben például a U2 lépett fel itt.

A városközponttól délre fekvő Sir Thomas és Lady Dixon Park, évente 1000 látogatót vonz Nemzetközi Rózsakertjével. Júliusban, az úgynevezett Rózsa héten több mint 20 ezer virág borul bimbóba. A 128 hektáros kertben találjuk Diana hercegnő emlékkertjét is, valamint egy japánkertet.

A városban rengeteg bár, étterem és szórakozóhely várja az érkezőket, de itt találjuk az Egyesült Királyság legjobb üzleteit is. 2008. márciusában nyílt meg a Viktória téri bevásárlóközpont, melyben mozit is találunk.

Belfastban persze nemcsak a lüktető fővárosi nyüzsgést élvezhetjük, Észak-Írország eldugott vidékei is békés atmoszférájukkal kecsegtetnek. A városból mindössze néhány óra alatt eljuthatunk a Giant’s Causeway bazaltömléshez, ellátogathatunk Észak-Írország festői falvainak egyikébe, vagy a Mourne-hegyekhez, de horgászhatunk Fermanaghban is.

Olcsó repülőjegy a fenti keresőnkön keresztül vagy egyszerűen a fapados járatok oldalait böngészve is gyorsan található. Repülővel 2,5-4,5 óra alatt elérhetünk Belfastba Budapestről, Pozsonyból vagy Bécsből maximum egy átszállással.

Belfast (Észak-Írország) hotel kereső ITT – Foglaljon itt online magyarul a legjobb szálláskereső használatával!

Időjárása, adatok és előrejelzések: news.bbc.co.uk/weather/forecast/1.

Belfast zoomolható műholdkép és térkép:

Ez volt a belfasti szálláshelyek, tudnivalók magyarul és utazás repülővel blog fórum bejegyzés.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük